Placenta przez ponad pięć tysięcy lat jest wykorzystywana w chińskiej medycynie ludowej, gdzie znajduje zastosowanie w odnowie i odmłodzeniu organizmu oraz jako wsparcie w przebiegu różnych chorób przewlekłych.  Zdaniem wielu przywraca płodność i sprawność seksualną organizmu.

NIEZWYKŁE WŁAŚCIWOŚCI PLACENTY

Kluczem do zrozumienia na czym opierają się cudowne właściwości placenty jest zwrócenie uwagi na to, czym ona sama jest. Placenta to słowo wywodzące się z łaciny, które oznacza łożysko. Przez dziewięć miesięcy bierze ono udział w cudzie tworzenia się nowego życia w łonie matki, dostarczając mu wszystkiego co niezbędnie do rozwoju. Z tego względu nie będzie przesadą nazwanie łożyska biochemicznym skarbcem, który w chwili porodu zawiera szeroką gamę biologicznie czynnych substancji. Również takich, których płód nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć. Badania naukowe wykazały, że placenta zawiera duże ilości czynników wzrostowych, hormonów, cytokin, przeciwciał, aminokwasów, witamin i minerałów. Substancje te mają ogromny wpływ na procesy naprawcze i regeneracyjne komórek, tkanek i narządów. Regularne dostarczanie ich do organizmu to prosta droga do zachowania młodości i witalności, których tak bardzo dziś pragniemy. Naukowcy zainteresowali się także efektami terapii wykorzystujących ekstrakty z placenty. W rezultacie, że przyjmowanie preparatów z placentą (np. łożysko jelenia):

 • zmniejsza stany zapalne w organizmie,
 • wzmacnia procesy, które regulują działanie autonomicznego systemu nerwowego,
 • przyspiesza gojenie ran,
 • przywraca równowagę hormonalną,
 • poprawia procesy metaboliczne zachodzące w organizmie,
 • powstrzymuje starzenie się tkanek.

Zobacz film: Placenta, czyli naturalne suplementy diety


Jeżeli wymienione powyżej właściwości placenty nie są przekonujące i ciężko nam sobie je wyobrazić warto zwrócić swoją uwagę na gwiazdy kina i estrady oraz popularnych celebrytów. Okazuje się, że ich młodzieńczy, promienny wygląd oraz witalność nie są zasługą wygranej na loterii. Nie zatrzymał się też dla nich upływający czas. Tajemnica ich atrakcyjności  to nie tylko zdrowe odżywianie, ćwiczenia fizyczne i operacje plastyczne, ale również korzystanie z ofert klinik i centrów medycznych oferujących terapie regeneracyjne oparte właśnie na placencie. Różne odmiany terapii umożliwiają znanym i lubianym utrzymanie bardzo aktywnego stylu życia, który wspiera spowolnienie procesu starzenia.

NA CZYM POLEGA TERAPIA PLACENTĄ?

Terapia placentą nie jest nowinką, o której mało kto słyszał. Pierwsze wzmianki o niej sięgają lat 30. ubiegłego wieku. Sowiecki uczony Vladimir Filatov zauważył wówczas, że ciężarne kobiety są ponadprzeciętnie zdrowe w trzecim trymestrze ciąży oraz przez sześć miesięcy po porodzie. Przeprowadził pionierskie badania, które doprowadziły do ukucia terminu „terapia placentą”.

Na czym więc ona polega i jak działa placenta w organizmie? Podstawą terapii jest regularne dostarczanie placenty do organizmu poprzez doustne przyjmowanie preparatów np. z ekstraktem z łożyska jelenia. Przyjmuje się, że łożysko jelenia jest najbardziej pożądaną w formą placenty. Po spożyciu suplementów placenta rozpada się na pierwotne elementy, które stymulują wzrost i funkcjonowanie istniejących tkanek oraz naprawiają i regenerują stare i dysfunkcyjne komórki. Placenta oferuje coś, czego nie mogą dać witaminy czy inne terapie konwencjonalne. Dostarcza dokładnie tych składników, które są niezbędne uszkodzonym lub chorym tkankom. W przeciwieństwie do większości farmaceutyków tłumiących określone objawy, terapia placentą stymuluje procesy samoodnowy organizmu. W tym tkwi prawdziwa siła placenty!


Czytaj też: Proteiny jedwabiu


KORZYŚCI, KORZYŚCI I JESZCZE RAZ KORZYŚCI!

Decydując się na nowe metody wspierania zdrowia i dobrostanu naszego organizmu zwracamy uwagę na szereg istotnych elementów. Bezsprzecznie pośród pytań o skuteczność czy mechanizm działania danej metody pojawia się również kwestia korzyści, jakich może ona nam dostarczyć. Nie da się ukryć, że terapia placentą – ukierunkowana na rewitalizację i odmłodzenie organizmu – niesie ze sobą tak wiele korzyści, że przy ich wymienianiu tworzy się sporych rozmiarów lista! Obok odmładzania organizmu, przyjmowanie preparatów zawierających wyciąg z placenty zwierzęcej (najlepiej łożysko jelenia) powoduje:

 • zwiększenie mobilności stawów i kręgów,
 • wzmocnienie systemu immunologicznego,
 • poprawę uwagi i koncentracji umysłowej,
 • rozjaśnienie cery,
 • poprawę elastyczności skóry oraz jej grubości i struktury,
 • wzrost poziomu energii,
 • przywrócenie zadowolenia z życia seksualnego,
 • eliminację przeziębień,
 • zmniejszenie napięcia przedmiesiączkowego,
 • zmniejszenie objawów przedmenopauzalnych i opóźnienie menopauzy,
 • poprawę krążenia,
 • stabilizację wagi,
 • zmniejszenie ryzyka zawału serca.

Po przeanalizowaniu korzyści płynących z terapii placentą warto również zwrócić uwagę na kwestię jej bezpieczeństwa. Podstawą naszego zaufania do przyjmowanych leków czy suplementów jest bowiem pewność, że nie zaszkodzą one w jakikolwiek sposób naszemu organizmowi. Nie inaczej jest w przypadku preparatów zawierających placentę. Ekstrakty placenty opracowywane są w Szwajcarii i Niemczech z zastosowaniem bardzo restrykcyjnych wymogów bezpieczeństwa i jakości. Proces ten podlega ciągłemu nadzorowi ze strony organów odpowiedzialnych za zdrowie. Placenta została przebadana w zakresie HIV1, HIV2, zapalenia wątroby typu B, zapalenia wątroby typu C, syfilisu oraz cytomegalii.

Liczne badania oraz dekady doświadczeń klinicznych wykazują bezpieczeństwo oraz skuteczność tych preparatów w terapii biologicznej. Z kolei suplementy zawierające placentę produkowane są w Nowej Zelandii. Z pewnością wybór miejsca nie jest przypadkowy. Bez wątpienia Nowa Zelandia ze względu na czyste powietrze i dostęp do wysokiej jakości naturalnego pokarmu jest idealnym środowiskiem życia dla zwierząt, od których pozyskiwana jest placenta, w tym wypadku łożysko jelenia.